جستجو

بوتاکس درمانی

توضیحات

تزریق بوتاکس از جمله روش هایی است که امروزه برای از بین بردن چین و چروک های صورت، به ویژه چروک اطراف چشم و ایجاد ظاهری جوان تر کاربرد فراوانی یافته است. پس از تزریق بوتاکس چین و چروک های ناشی از اخم که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می شوند و چروک های اطراف چشم که در هنگام خنده پدید می آیند تا حد زیادی محو می گردند. علت این تغییر که به جوان تر شدن صورت می انجامد آن است که این نوع چروک ها به دلیل انقباض عضلات زیرپوستی ظاهر می شوند و تزریق بوتاکس با کاهش توانایی انقباض آن ها، باعث کم شدن چروک ها در سطح صورت می گردد.
اما امروزه با مطالعات تکمیلی از بوتاکس برای درمان بیماری میگرن نیز استفاده می شود بدین صورت که بوتاکس فقط برای میگرن مزمن تأیید شده است و مدرکی وجود ندارد که تأثیر استفاده از آن را در درمان میگرن نامنظم یا سردردهای تنشی ثابت کند. و قبل از هرگونه اقدام می بایست حتماً با متخصص مغز و اعصاب مشاوره صورت پذیرد.
بوتاکس برای درمان میگرن مزمن در طرح مزایای دارویی (PBS) توسط متخصص اعصاب آموزش دیده قابل دسترس می باشد.

برای آنکه واجد شرایط استفاده از این درمان شوید، باید تمامی موارد زیر را دارا باشید:

  • حداقل 6 ماه قبل از درمان، به طور متوسط 15 روز یا بیشتر در ماه سر درد و حداقل 8 روز میگرن داشته باشید.
  • حداقل به سه داروی جلوگیری کننده میگرن (پروپرانولول، آمی تریپتیلین، متی سرژید، پیزوتیفن، سیپروهپتادین یا توپیرامات) با پاسخ نامناسب، عدم تحمل یا منع مصرف داشته باشید.
  • مصرف بیش از حد دارو برای سر درد کنترل گردد.
  • سن 18 سال یا بالاتر داشته باشید و توسط متخصص مغز و اعصاب درمان شوید.
    برای ادامه دریافت بوتاکس در طرح مزایای دارویی، بعد از دو جلسه درمانی با فاصله 12 ماه، باید به کاهش 50% یا بیشتر در تعداد درد پایه در روزهای ماه برسید.

نوبت دهی

بازدیدکننده گرامی، لطفا برای دریافت نوبت آنلاین از طریق لینک زیر اقدام فرمایید:
دریافت نوبت اینترنتی

شماره تلفن‌ها